English

Kurumsal

 

MAGNEZYUM VE METAL TOZLARI ENDÜSTRİ VE TİCARET A. Ş.

… Demir Çelik Endüstrisi odaklı Magnezyum Granül üretimi amacıyla 1984 yılında Almamet GmbH firması tarafından kurulmuştur. Firma üretim hatları Demir Çelik Endüstrisi’ne ek olarak; Kimya Endüstrisi için Magnezyum Talaş, Piroteknik, Kaynak Elektrodu, Refrakter ve İlaç Endüstrileri için Magnezyum Tozu üretimi yapabilecek donanıma sahip olarak donatılmıştır. Kurulduğu ilk günden bugüne, ALMAMET firması ile yakın iletişim halinde olup, uzun dönemli sans ve iş anlaşmalarıyla ürünlerinin satış ve pazarlamasını bu firma ile birlikte gerçekleştirmektedir.

Türkiye’nin Avrupa tarafında (trakya) 2000 ton/yıl kapasite ile kurulan MME, Türkiye Demir Çelik Endüstrisi’nden gelen Kükürt Giderme Malzemesi talebini de karşılayabilmek adına 2 nolu üretim hattı ve karıştırma ünitesini de makine parkına eklemiş ve bu sayede 4000 ton/yıl üretim kapasitesine ulaşmıştır.

Bugün, ürün yelpazesine AlMg alaşımtozunu da ekleyen MME, 6000 ton/yıl üretim kapasitesinin de üzerine çıkmıştır. Bu rakamlarla, Türkiye Kükürt Giderme pazarının lideri olan MME aynı zamanda ALMAMET GmbH ile devam eden anlaşmaları gereği ürünlerini dünya geneline sevk ederek özellikle Avrupa, Hindistan, CIS, USA ve Ortadoğu bölgelerinde bulunan Kimya ve Çelik Endüstrileri’nin etkin tedarikçisi konumuna yükselmiştir.

10 yılı aşkın süredir ISO 9001 sertifikası ve kültürüne sahip olan firmamız, 2013 yılı itibariyle ISO 14001 ve OHSAS 18001 belgelerine de aday olmuştur.